we help to find the perfect lens

Päikeselised päevad on siin, seega tuleb end suveüritusteks varustada päikeseprillidega, mis ka prillid on. Ehk UV-kaitse on vajalik iga kord, kui õue asja on. Tänapäeval on aga veel rohkem häid võimalusi, kuidas kaitsta oma silmi päikese pimestavate ja heledate kiirte eest. Päikeseprillid võivad aidata vältida kissitamist, ebamugavust ja vähendada silmade koormust, kuid mitte kõik päikeseprillid ei ole võrdsed. Eelmises postituses rääkisime UV-kaitsest, seekord keskendume kahte tüüpi päikeseprilli klaasidele – polariseeritud ja fotokroomsed – et näha, kuidas nad päikesepaistelistes oludes toimivad.

 

Mis erinevus on polariseeritud ja fotokroomsetel klaasidel?

 

Polariseeritud läätsed on konstrueeritud nii, et need blokeerivad valgust, mis põrkab tagasi pindadelt nagu autod ja vesi horisontaalsete lainepikkuste kujul, aidates vältida pimestamist. Seega taastavad nad sügavuse ja kontrastsuse tunde, pakkudes paremat kujundite ja värvide taju. Kui otsid peegelduste vähendamist ja selget pilti spordi-, autosõidu- ja välitingimustes, on polariseeritud klaasid just sinu jaoks. Nende lainepikkuste filtreerimine vähendab teie silmade koormust, nii et teil on mugavam heledates ja pimestavates keskkondades.

Polariseeritud läätsed ei paku kaitset UV-kiirguse eest iseenesest, seega peate veenduma, et valitud paar pakub 100% UV-kaitset. Küll aga ei ole need klaasid ideaalsed kõigis tingimustes – polariseerimine võib raskendada telefoni- või GPS-ekraani nägemist ning piloodid ei tohi neid lendamise ajal tavaliselt kanda. Mõnedel inimestel esineb polariseeritud läätsede kandmisel iiveldust või pearinglust ja teised lihtsalt eelistavad polariseerimata läätse.

 

Fotokroomsete läätsede plusse ja miinuseid.

 

Fotokroomne klaas on päikese käes isetumenev klaas. Fotokroomsed päikeseprillide läätsed kohanduvad automaatselt valgustingimustele, nii et ideaalne kogus tooni värvib läätsed hetke tingimusi arvesse võttes. Kui olete aktiivse elustiiliga ja teie tegevused viivad teid erinevatesse valgustingimustesse, võivad fotokroomsed läätsed – tuntud ka kui transitions läätsed – olla õige valik. Tumedam toon ei tähenda rohkem UV-kaitset, seega ka heledad läätsed kaitsevad UV-kiirguse eest. Fotokroomne klaas aitab end ühtemoodi mugavalt tunda nii heledas hommikupäikeses kui ka veidi pilvisemal päeval, sest toon kohandub vastavalt vajadusele.

Enamik fotokroomseid läätse ei ole ideaalsed autoga sõitmiseks, kuna tuuleklaasid blokeerivad UV-valguse, mis põhjustab läätsede tumenemise. Kuid uuenenud tehnoloogiad on ka selle raskuse ületanud ning uuenenud tootevalikus on ka autosõiduks sobilikud fotokroomsed klaasid: Transition EXTRActive. Fotokroomne klaas tumeneb ja heleb kiiresti, seega tagab suurepärase nägemismugavuse nii sise- kui ka välitingimustes. 

 

Kumb siis on parem? Kas polariseeritud või fotokroomsed päikeseprillid?

 

Fotokroomsete või polariseeritud läätsede vahel valides mõelge kõigepealt, mis olukordades tavalised päikeseprille kasutate. Kas pigem autoga sõitmiseks, matkamiseks, sportimiseks või kalastamiseks? Siis on teie elustiili jaoks parim valik polariseeritud lääts. Kui olete lendur või peate pidevalt jälgima nutitelefoni või mõnda muud ekraani, ei ole need ilmselt parim valik. Fotokroomsete päikeseprillide mugavus seisneb valgustingimustele kohanevas läätses, seega võib olla parim lahendus prillikandjale – päikeseprill ja optiline ühes.

Kui tundub endiselt, et teile sobivad mõlemad,  siis ei pea te valima – paljudel fotokroomsetel päikeseprillidel on polariseeritud läätsed, mis annavad teile fotokroomsed polariseeritud päikeseprillid. Nad blokeerivad pimestavad kiired ja ühtlasi kohanevad muutuvate valgustingimustega, nii et teie silmad on alati mugavalt kaitstud. 

Ära siis unusta – need läätsed, mis on ühendatud 100% UV-kaitsega, hoiavad silmad mugava ja tervena aastaringselt.