VIUUs on magus valik legendaarse prillidisaineri Oliver Goldsmithi ja tema lapselapselapse, Claire Goldsmithi prille ja päikeseprille. Milline on Oliver Goldsmithi tähtsus prillimaailmas?

Grace Kelly. Michael Caine. Audrey Hepburn. Stiiliikoonid ja moeloojad Givenchy, Dior ja Vidal Sassoon. 

Nende kõigi ja paljude teiste 20. sajandi kuulsuste ühisnimetaja on Oliver Goldsmith. Eelmise sajandi teises pooles – ajal, mil prillidest ja päikeseprillidest oli äsja saanud asendamatu moeaksessuaar – oli Oliver Goldsmithi kaubamärk sünonüümne kuulsuse ja suurepärase stiilitunnetusega.

 

Oliver Goldsmith nimetab end esimeseks, kes tegi päikeseprillidest moeaksessuaari – see väide võib küll olla kaheldav, aga kindlasti oli Goldsmith esimesi, kes tegi koostööd kuulsate moemajadega ja lõi catwalkide tarbeks ainulaadseid prillimudeleid. Tema päikeseprille kandis Audrey Hepburn nii filmis “Breakfast at Tiffany’s” kui ka eraelus, printsess Diana üks lemmikmudeleid oli Goldsmithi mudel Berwick.

 

Goldsmithi prilliäri asutati aastal 1926 ja on siiani perekonna käsutuses. Täna on Goldsmithi prillibrändi eesotsas Claire Goldsmith, kes aastal 2010 otsustas Goldsmithi brändile teha uuenduskuuri ja lansseeris endanimelise labeli, CG Eyewear.

 

Mis tõstab Oliver Goldsmithi teiste legendaarsete prillibrändide seast esile? OG toodab neid samu ikoonilisi prillimudeleid, millega aastakümnete eest moehiidude poolehoiu osaliseks sai. VIUUs on müügil näiteks Grace Kelly järgi nime saanud päikeseprillimudel Grace (1961), kuuekümnendate vaibist pakatavad KoKo (1966), Y-Not (1966) ning Yatton (1964) ja ülipopulaarne Norum (1958). Claire Goldsmithi loodud “uutest klassikutest” leidub meil muuhulgas kassisilmne Wynne ja range joonega Renshaw.

 

Oliver Goldsmithi prillid valmivad parimate oma ala asjatundjate käe all. Meistrid Inglismaal valmistavad kõik eritellimusraamid, aga paljud prillid valmivad ka Itaalias, Jaapanis ning Saksamaal.

Koostööd tehakse tehastega üle terve maailma — OG peab tähtsamaks seda, KES prille valmistab, mitte seda, KUS need valmivad. Kõik see tagab, et OG prillikvaliteet on alati tipptasemel.

 

Sügisel ja talvel liigub päike aina madalamalt ja silmad vajavad ereda päikese eest nägusat kaitset. Tule vali VIUUst uus must-have-päikeseprill!

 

 

Fotod: OG Eyewear