Meie VIUUs teame, et ilusad raamid on edevad – need kuuluvad linnatänavatele kandmiseks ning mitte sahtlipõhja prillitoosi või poe vitriinkappi tolmu koguma. Kui ilusate rõivaste jäädvustamiseks on internet täis tuhandeid tänavastiiliblogisid, siis prillimoele keskendunud fotoblogide leidmisega tuleb pisut vaeva näha. VIUU tuleb appi – siin on paar meie lemmikut.

THE SPECTACLED

Selle kavala nimega prilliblogi taga on kaks fotograafi Tim ja Phil, kes tunnevad vägagi hästi prillikandmise võlu ja valu. Mõlemad poisid said endale prillid ette enne, kui fotokaamerad kätte, ning lapsepõlvega kaasnenud ebaõnnestunud ja nukrate prillivalikute juurest on tänaseks jõutud tõeliste disainipärliteni. Disainerite järgi on organiseeritud ka nende blogi – see annab brändidest mitmekesise ja laia ülevaate ning hea võimaluse näha, kuidas raamid tõelise isikupäraga pärisinimeste näol istuvad. Lisaks sellele on võimalik tutvuda ka tootjate endiga – tänavafotograafia vahele on pikitud uudiseid põnevamatest prillibrändidest.

FACES BY THE SARTORIALIST

Scott Schuman alustas enda topeltläätsede tagant esmalt tänavamoe jäädvustamisega, enne kui pilgu prillidele pööras. See on andnud talle võimaluse keskenduda momendile, mil prilliraamidest kui disainobjektist saab osa inimese näost, tema kõige väljendusrikkamast ja isikupärasemast kehaosast. Just nägu kipume me seostama kõige enam indiviidi isiksuse endaga, mille läbi omandavad prillid erilise tähtsuse. Selle rõhutamiseks teeb Schuman enda blogis lakkamatult koostööd ka teiste loovisikutega, andes neile vabad käed, kuidas enda armastust prillide vastu väljendada. Tulemuseks võib olla olenevalt autorist kas sisearhitekti poolt disainitud unistuste prillid või maalikunstniku illustratsioonid enda lemmikraamidele. Sõna ja pildi saab sekka öelda ka lugeja, postitades hashtagi #myfaceforthesartorialist alt foto endast prillidega Instagrami. Kes ise tagasihoidlikum, näeb selle sama tag’i alt teiste postitatud prilliselfiesid.

MOENÄDALAD

Moenädalad on stiilifotograafidele maiuspalaks – sealt leiab midagi ja kedagi silmatorkavat iga ilmaga. Nii leiab ka mitmest prillidele keskendunud blogist ja ajakirjast moenädalate puhul tänavastiilisektsioone. Soovitame kõrghooajal piiluda igaks juhuks lehekülgedele MYGLASSESANDME ja theLOOK ning ühe tuntuima prilliajakirja EYEWEAR moenädalarubriiki. Viimast on muide võimalik ka endale ka koju kohvilauale tellida – midagi tõelistele entusiastidele.