Me kõik oleme kunagi ostnud ühe odava paari päikeseprille kas siis tahtlikult või hädaolukorras mõnelt puhkusereisilt.
Suvel on need suisa hädavajalikud, sest kuigi päike on mõnus ja soe ei ole ta sama meeldiv meie silmadele. 
Kuid olete kunagi mõelnud, et mis vahe on odavatel ja kallitel päikeseprillidel? Järgnevalt toome välja 5 põhjust, miks investeerida kvaliteetsetesse, optikute poolt heaks kiidetud päikeseprillidesse.

1.Kvaliteetsed päikeseprillid kaitsevad silmi kahjuliku UV- kiirguse eest

Päikeselt tulev silmale nähtamatu ultraviolettkiirgus kahjustab nii silma sarvkesta, läätse kui ka silmapõhja. Pikemaajalisem kokkupuude kiirgusega võib viia tõsiste silmakahjustuste ja haiguste tekkeni nagu hallkae, silmavähk jne. Kvaliteetsed optikapoest ostetud päikeseprillid omavad 100% UV-kiirguse kaitset.

Odavad prillid ei kaitse UV-kiirguse eest. Tihti arvatakse, et mida tumedam klaas, seda parem kaitse. Kahjuks laseb tume toon olla pupillidel väga avatud ning silma pääseb rohkelt kahjulikku kiirgust.

2.Kvaliteetsed päikeseprillid kaitsevad silmi üleliigse valguse eest

Meie silmadele mõjub kahjulikult ka liiga palju valgust. Näiteks võib lumelt peegelduv ere valgus kahjustada nii sarvkesta kui ka põhjustada püsivaid kahjustusi silmapõhjale. Mägedes suusatades võib esineda isegi ajutist pimedaks jäämist. Lisaks on liigne valgus ohtlik ka autoroolis ning näiteks merel purjetades.
Kvaliteetsed prillid blokeerivad silma tulevat valguse hulka kuni 97% ulatuses muutes selle meile ohutuks. Erinevat tooni klaasid blokeerivad valgust erinevalt. Näiteks polariseeritud klaasid päästavad autoroolis, eemaldades teekattelt tulevad peegeldused. Peegeldumisvastase kattega prillid päästavad suusatades või veekogul aega veetes.

Niiöelda “turuprillidel” reeglina puudub peegeldumisvastane kate ning see muudab prillid kandjale pigem ohtlikuks. Ebakvaliteetsed klaasid lasevad läbi rohkem valgust kui nad tohiks ning olematu pinnatöötluse tõttu omastab klaas kriime ja muid kahjustusi palju kergemalt. Kahjustatud klaas takistab läbi prillide vaatamist ning võib põhjustada ohtlikke peegeldusi.

3.Kvaliteetsed päikeseprillid kaitsevad tolmu, kriimude ja veepritsmete eest

Igasugune takistus klaasil halvendab nägemist. Kriimud ja veepiisad võivad põhjustada ohtlikke peegeldusi ja nägemismoonutusi, näpujäljed ning tolm takistavad selget vaatamist.
Nagu optiliste prillide puhul, on ka päikseprillide klaasidel erinevaid pinnatöötlusi. Lisaks peegeldumis- ja UV-kiirguse vastasele kaitsele ning polariseeruvatele prilliläätsedele pakuvad kvaliteetsed prillid kaitset ka tolmu, näpujälgede, kriimude ning veepritsmete eest. Paljud kvaliteetsed prilliläätsed juba omavad kõiki neid pinnatöötlusi. Kui on aga huvi näiteks nägemist korrigeerivate päikseprillide vastu, saab heasse raami panna ka vastavalt kliendi soovile ja vajadusele just sellised klaasid.

Odavatel päikseprillidel puudub kriimude, tolmu ja muude nägemist segavate faktorite vastane kaitse. Lisaks ei paku nn. “turuprill” nägemise korrigeerimise varianti ega ka võimalust panna raami mõni teine klaas.

4.Kvaliteetsed päikeseprillid istuvad paremini

Kallimate päikeseprillide hinnal on ka põhjus- selle taga on suur meeskond, kes on andnud endast kõik, et luua võimalikult kvaliteetne ning hästi istuv prill. Paljud kvaliteetsed prillid on käsitsi valmistatud ning mängus on disainerid, tehnoloogid, optikud ja muud selle ala professionaalid. Igal brändil on oma saladus või patendeeritud tehnoloogiline nipp mis muudab just nende prillid kõige mugavamaks. Prillide loomisel võetakse arvesse nii nende otstarvet, silma anatoomiat kui ka inimese näo-ja peakuju. Kõik selleks, et luua hästi istuvad ja tehnoloogiliselt kõige effektiivsemad prillid.

Odavad prillid on reeglina toodetud massidele. Nende loomise eesmärk on toota võimalikult palju võimalikult vähese raha eest. Selle tulemusel valmib prill, mis ei kaitse silma ega pole ka mugav kanda.

5. Kvaliteetsed päikseprillid peavad kauem vastu

Kallimad prillid peavad reeglina ka kauem vastu kuna nende valmistamisel on kasutatud kvaliteetseid ning vastupidavaid materjale. Nad on põrutus-ja kulumiskindlamad, erinevate pinnakatete ja raami töötluste puhul ka vastupidavad erinevatele ekstreemsetele ilmastikuoludele. Kui kasutate oma päikseprille vastavalt nende otstarbele (sportimisel spordiprill jne), puhastate neid regulaarselt ning puhkehetkel hoiate karbis, peavad teie prillid vastu aastaid.

Odavate prillide puhul on kasutatud kõige odavamaid materjale arvestamata kandmis- või nägemismugavust, prillide otstarvet või ilmastikuolusid. Odavad prillid peavad tihedal kandmisel reeglina  vastu vaid mõned kuud.


Kui hoolid oma silmade tervisest, tahad maailma selgemalt näha ja soovid, et prillikandmisrõõmu jätkuks ikka aastateks, siis on mõistlik soetada üks kvaliteetne prillipaar.

VIUU prillipoes on müügil just sellised, optikute poolt heaks kiidetud, kvaliteetsed päikeseprillid.

Valida saab 12 erineva brändi ning sadade prillide vahel, modernsest vintaažini, lai valik raame igas toonis klaasidega. Ja kui raam meeldib aga tahaks hoopis teisi prilliläätsi on ka see võimalik. Kvaliteetsesse raami saab paigalda ükskõik millist klaasi. Tule proovi, kui hästi istuvad kvaliteetsed prillid!

Tutvu VIUU päikeseprillide valikuga SIIN  ja VIUU’s, Telliskivi 60!

 

Foto: Kertin Vasser