Ütlemine on, et ise tehtud, hästi tehtud – nii tegi ka VIUU suve hakul koos sõpradega prille, et tuua sügiseks Sinu ette päris meie enda nägemus ilusatest ja mugavatest raamidest. Nüüd on september kätte jõudnud ning võime uhkusega öelda, et esimesed mudelid on RÄHNi poiste osavate käte vahelt meieni jõudnud. Näib, et nüüd on aeg küps ka selleks, et tutvustada lähemalt igat saabuvat prillipaari ning selle valmimisele kaasa aidanud tegijaid ja sõpru.

Mõte VIUU prillidest sai alguse siis, kui meiega võttis ühendust alustav prillitootja RÄHN. Tegemist on eesti poisi Robin Mäe ja hispaania noormehe Enric Garriga Panisello ühise ettevõtmisega, mis keskendub käsitsi tehtud puidust prilliraamide valmistamisele. Koos on tegutsetud selle aasta talvest, õige pea on valmis Rähn end ka suuremale avalikkusele näitama. Meie aga teadsime nendega kohtudes kohe, et tahame Rähniga koos välja töötada ka päris omad ja erilised VIUU prillid. Selleks küsisime abi veel paarilt kuldse käe ja mõttega sõbralt.

Esimesena sattus radarile tunnustatud disainer ja hea sõber MIHKEL MASSO, kes muide võitis ka sel aastal Oma Huum kerisega maineka Red Doti disainiauhinna. VIUUle disainis Masso imeilusa klassikalise raami kasutades materjalina õlitatud 8-kihilisest wengepuitu, mis aitab hoida raami ökosõbralikuna ning joone nõtke ja detailsena. Raamid on mõnusalt lihtsad ja lahedalt ümmargused. Just nagu Massole endale meeldib.

Lisaks Mihkel Masso raamidele on oodata veel kahte paari päikseprille ning ühte paari optiliste klaasidega prille. Poodi võib juba piiluma tulla ka ainult hulljulgetele südametele mõeldud päikseprilli GHOSTRIDER, millest räägime lähemalt juba järgmine kord.