Kui ilmad on juba päikselised ja ilma korralike prillideta enam õues hakkama ei saa on aeg tulla päikeseprille ostma. Kõige sagedamini uurivad meilt just mehed, et millised päikeseprillid sellel hooajal moes on ja mis neile kõige paremini sobida võiks. Kuna erinevaid prillistiile on palju ja poes nende vahel orienteerumine võib keeruliseks minna, kirjutasime just meie meeskliente silmas pidades ühe asjaliku top 5 postituse. Siin on 5 kõige trendikamat päikeseprillide stiili, mida sellel aastal VIUUsse otsima tulla.

1.Metallraamidega päikeseprillid

Kuigi viimastel aastatel on vaieldamatult populaarseimad olnud just plastraamidega päikeseprillid nii oma suure valiku, kandmismugavuse kui ka väljanägemise tõttu, teevad sellel aastal tõsist comeback’i just metallraamid.
Metallraam on vastupidav, moodne ja kergem kui enamus plastraame mistõttu on nad meeste poolt väga armastatud.

Sellel aastal varieerub stiil retrost modernseni. Tagasi on klassikalised 30ndatest pärit aviaator-stiilis raamid (rekkameheprill) ja nende 20ndatest pärit eelkäijad, täisümara läätsekuju ning tugeva ülemise raamisillaga Charleston-stiilis päikeseprillid. Üha suuremat populaarsust koguvad 90ndatest päri clip-on päikeseprillid. Nende puhul on tegemist ilma sangadeta päikeseprillidega mis käivad magneti või mõne muu kinnitusega optiliste prillide külge muutes need hetkega päikeseprillideks.

Aviaatoreid ilmub lettidele erinevates kujudes. Modernsematel raamidel puudub meile nii tuttav alumine ninasild koos ninapatjadega, varieeruvad ka klaaside kujud ja nende pinnakatted. Valikut on tõesti igale maitsele.

 

2. Ümarad päikeseprillid

Retromat fiilingut toovad käesolevasse aastasse ka ümarate raamidega päikeseprillid. VIUUsse on jõudnud nii 70ndate populaarsed, ülisuure klaasipinnaga päikeseprillid kui ka pisikesed, grunged 90ndate raamid. Klaasikujud varieeruvad täisümarast ovaalseteni. Neid prille on nii metall- kui ka plastraamidena ning populaarne on ka mõlema materjali kooskasutus. Andy Wolf Eyewear jätkab oma isikupärast ning modernset joont kasutades ka ümarate päiksekate juures oma kuulsat mugavat ning kergesti äratuntavat ninapatja. Andylt on meie riiulitel täisplastraame, metallraame, metallraame plastmassist ninasillaga, kahe materjali miksi ja ka rimless päikeseprille.

Ovaalsematest raamidest on meil pakkuda hetkel moemaailma vallutavaid, 90ndate grungestiilis vintaaž-minipäiksekaid.
Ümarad päikeseprillid sobivad nii kitsamale kui ka laiemale näole. Samuti on neisse lihtne paigaldada ükskõik milliseid nägemist korrigeerivaid klaase. Tulemus jääb ka kõige suurema miinuskorrektsiooni juures puhas ja delikaatne.  VIUU klientide seas on ümarad raamid jätkuvalt populaarsed.

3. D-kujulised päikeseprillid

D-kujulised prillid tunneb ära nende D tähte meenutavate läätsede järgi.  See prilliraam on aastaid üks meeste suuri lemmikuid. Neid prille on VIUUs saadaval nii kandiliste kui ka ümaramate raamidena tugeva, raami sisse kaduva kui ka rohkem märgatava ninasillaga. D-kujuliste päikeseprillide puhul on tegu raamidega mis enamasti sobivad kõikidele kuid eriti hästi just ümarama näokujuga inimestele.

 

4. Ülisuured aviaatorprillid

Aviaator või eestlastele tuntud kui “rekkamehe” päikeseprillid on jälle moes, seekord ülisuurte plastraamidena. Need prillid sobivad iga riietusega, nii klassikalise pintsak-lips-viigipüks kui ka sportliku dressiga. Raami saab valida vastavalt oma näokujule. Ümaram raam tugevamate, kandilisem raam pehmemate näojoontega meestele. VIUUs on saadaval selliseid päikeseprille hulgim nii klassikaliste kui ka modernsemate raamide armastajatele.

 

5. Retrod päikeseprillid

Retro on alati moes kuid sellel aastal on märgata eriti tugevaid industriaalrevolutsiooni mõjutusi. Populaarne on miksida plast-ja metalldetaile nii raami katmisel kui ka näiteks ninasilla näol. Selline metalne ninasild torkab hästi silma ja on tugev aksent tumedamatele raamidele muutes need õhuliseks, säilitades plastraamile omase mugavuse.

Alati on moes Hollywoodi tähtede poolt kuulsaks kantud Clubmasterid mida esindavad VIUU valikus RayBan ja Persol.

Ning selle hooaja moevärviks on merevaigu või viski toon, mis on enamasti esindatud just plastraamide näol. Sarvraamidega, aviaator-stiilis, tugeva kulmujoonega prillid- leidke need viskitoonis ja ja oletegi tabanud selle aasta moenooti.

Tutvu VIUU päikeseprillide valikuga SIIN  ja VIUU’s, Telliskivi 60!

Kaanefoto: David Bowie, fotograaf Steve Schapiro/© Corbis. All Rights Reserved.
Prillide fotod: tootjad, ülevalt alla Andy Wolf Eyewear, TATI B; Andy Wolf Eyewear, MUKHINA; Oxydo 1071; Christian Dior; Persol 3075.