Hollywoodis ei pimesta teiselpool päikseprille mitte ainult päike, vaid ka prožektorid ja fotograafide välklambid – tumedate klaaside taha varjunud diivad on saanud paparatso-ajastu märgiks. Päikse- ja tähesära viis esmakordselt kokku Oliver Goldsmith, üks vanimaid siiani tegutsevatest prillibrändidest, kelle silmavarjud osutusid eelmise sajandi keskpaigas mitmete tähtede lemmikuiks. Ajalukku läinud disainipärlitel on oma koht ka VIUU riiulitel – nii on meil olemas kõik tähtsamad Goldsmithi vintage-ikoonid, millest igaühel on rääkida oma kaanelugu.

FUZ (1966) + MANHATTAN (1960)
Goldsmithi 60ndate prillid Manhattan ja Fuz pakuvad võimaluse hoida filmiklassikat alati silme ees. Mõlemat paari on kaamerate ees kandnud särav Audrey Hepburn; neist smaragdroheliste klaasidega Manhattaneid võib leida nii VIUUst kui ka filmist “Breakfast at Tiffany’s”. Lisaks on meil olemas Londoni politseislängist nime saanud prillipaar Fuz, mis oli Hepburnil ees 1967. aasta filmis “Two for the Road”. Muidugi, Fuz’i nimi võinuks samahästi olla ka Future, sest 65. aasta Vanity Fairi esikaas mõjub tänu neile siiani kui tulevikuvisioon.

Y-NOT (1966)
Need silmavarjud kandis 60ndatest tagasi olevikku popikoon Lady Gaga. Lõikelt uljad ja julged, mõjuvad need raamid näos tegelikult üllatavalt pehmelt – Oliver Goldsmithi lapselapse Claire’i sõnul on ta müünud neid raame nii 17- kui ka 70-aastastele moeikoonidele. Ja miks ka mitte? Kvaliteetsest ja mugavast atsetaadist gigantsed päikseklaasid kuluvad ära meist igaühele.

GRACE (1959)
Tabloidide lemmik Grace Kelly võlus 50ndatel südameid nii näitlejatari kui Monaco vürstinnana. Meie pilgud võitis ta ennekõike kõige kiisusemate kiisusilmadega nina peal – tema järgi on nimetatud tema enda lemmik Goldsmithi mudel Grace. Ei tasu ilmselt mainidagi, et selle prillipaariga jääb lemmikloomadelt laenatud graatsiat ülegi.