Selle aasta suurim trend viib meid tagasi 90ndatesse kui Justin Timberlake oli veel poisike ja kõik tüdrukud tahtsid endale ühte Olseni kaksikõde. Millest jutt? Muidugi minipäiksekatest! See 90ndate prillitrend on tagasi!

Kust tulid?

Kõik 90ndate noored peaksid mäletama Justinit nende pisikeste, õrnalt toonitud päiksekatega, peas blondeeritud märg lokk või Britney Spearsi sarnaste prillidega? See trend ei jätnud külmaks ühtegi kuulsust ega selle ajastu trendikat noort ja nüüd on nad tagasi, et hullutada kuulsaid ja kummalisi aastal 2018.                           

The Matrix

Disainer Demna Gvasalia tõi 90ndate prillitrendi tagasi laiema avalikkuse ette juba 2017.aastal, kui esitles Pariisi moenädalal Balenciaga valmisriiete sügiskollektsiooni. Mitmed modellid astusid lavale kandes tugevaid, tumedate mustade klaasidega plastmassist minipäiksekaid. Oma nähtava sarnasuse tõttu kultusfilmile “The Matrix” said prillid kohe ka sama nimetuse, Matrix. Balenciagale järgnesid sama trendiga mitmed teisedki nimekad disainimajad nagu Prada, Miu Miu ja Louis Vuitton, kes andsid kuumale trendile oma nägemuse erinevate detailide, värvide ja kujude näol.

Rihanna

Tavainimestele andsid trendi “kuum-kuum” staatusest märku popstaarid Rihanna ja Solange kandes Gruusia juurtega moedisainer George Keburia disainitud minipäikeseprille nii tänavatel kui ka erinevates moeajakirjades. Seejärel võis supertrendikaid prille näha juba modellide Gigi ja Bella Hadidi ning Kardashianite naispere peas. Nüüdseks on uue prillitrendi omaks võtnud juba kõik kuulsused, fashionistad ja stiiligurud.

Miks nii võluvad?

Selge on see, et suurt praktilist väärtust need prillid ei oma. Klaasipind on väike ja raam katab vaevu silmi, päikeselt tulev UV kiirgus pääseb hästi ligi. Kuid mis muudab selle trendi niivõrd võluvaks? Maailmakuulsate disainerite sõnul on sellel hooajal 90ndad kuum teema ja moes on isegi natuke kole välja näha. Minipäiksekad tõmbavad oma veidra ja vaevu silmi katva kujuga palju tähelepanu. Kuigi see trendikas prillikuju istub eriti hästi ilusatele modellidele ostavad neid ka inimesed, kellele need prillid väga ei meeldi ja ei sobigi. Kuuldavasti annavad minipäiksekad lookile just viimase lihvi ja muudavad kandja palju enesekindlamaks. Ja lisaks mahuvad minipäiksekad hõlpsasti vöökotti, mis on samuti üks kuum 90ndate comeback.

VIUU minipäiksekad

VIUUs on posu minipäiksekaid juba sellest ajast kui need eriti kuulsaks said. Veinipunases toonis on saadaval Rihanna poolt kuulsaks kantud Andy Wolfi Ojala minipäiksekad, mida popstaar kandis Met Galal valges toonis. Lisaks on meie riiulitel posu erineva prillikujuga vintage päiksekaid nii Ferrelt kui vähem tuntud prillitootjatelt. Retrofännidele on kiisusilmasid Oliver Goldsmithilt ja Andy Wolfilt. Kevade saabudes saabub VIUUsse veel rohkemgi trendikaid miniprille, mille saabumisest kindlasti kohe ka teada anname.

Seega kui 90ndad on sulle südamelähedased ja julged hallist massist erineda, sea sammud VIUUsse ja vii koju oma lemmikud minipäiksekad!

 

Tutvu VIUU päikeseprillide valikuga SIIN  ja VIUU’s, Telliskivi 60!

 

 

Kaanefoto: Jeff Franklin Productions, Lorimar Telepictures, Lorimar Television, Olseni kaksikud filmis “Billboard Dad”
Ülevalt alla fotod: Britney Spears, Getty Images; Balenciaga sügis 2017, Monica Feudi/ Indigital.tv; Rihanna,  Pascal Le Segretain/Getty Images; Muusik Zoe Ellying, Anneliis Kits/ Instagram