Germano Gambini on ilmselt üks neist prillibrändidest, kellest siin Eestimaal on kuulnud vaid suuremad prillientusiastid – või need kellele GG prillid juba VIUUst omaks ja ette on saanud. Ometi on tegu ühe Euroopa vanima prillitootjaga, kes 1970ndatel tegi muuhulgas koostööd Pierre Cardini, Gianfranco Ferré, Nicola Trussardi ja Enrico Coveriga.

Germano eelkäija, tema onu Gilberto Gambini asutab enda optikaäri Bolognas aastal 1912. I Maailmasõja raames spetsialiseerutakse ümber gaasimaskide tootmisele, kuid peale sõda hakatakse taas valmistama vaid prille. 1920ndatel võtab poe üle Germano isa Arcibaldo ning aastal 1931 sünnib nimikangelane Germano.

Germano, füüsiliselt tugev ja kasvult pikk, siirdub 1950ndatel karjääri tegema korvpallis: temast saab tšempion ning 1955. aastal mängib ka Euroopa meistrivõistlustel, pärast mida 1959. aastani on Germano rahvuskoondise ridades. Samal ajal saab ta diplomi optikas ning spetsialiseerub optometristi erialale. 1957. aastal Germano abiellub Ornellaga.

1960ndatel hakkab Germano pereäris optika eest hoolt kandma ning impordib Itaaliasse 

esmakordselt kontaktläätsed. Sel hetkel on Gambinidel Bolognas juba 4 prilliäri, kus osatakse tollal haruldasi kontaktläätsi paigaldada.

 

1970ndad on Germano Gambini prilliäris pöördelised. Samaaegselt pret-a-porter ja moeprillide sünniga mujal maailmas, tajub Germano moodsa prillimoe olulisust ning hakkab maale tooma esimesi disainerprille, mida valmistas Pierre Cardin. Koostöö Cardiniga kannab vilja ja peagi disainivad nad kahasse esimesed kokkuvolditavad prillid, mida hiljem paljud disainerid kopeerima hakkasid.

Samuti sünnib koostöö Ferré, Trussardi ning Coveriga, kellele Germano disainib prille ning samuti müüb neid Itaalias edasi. Koostööd Enrico Coveriga nimetab Germano kusjuures enda lemmikuks: Coveriga oli neil hea klapp suhtluses ning koos lõid nad päikeseprilliseeria, kus prillisangadel olid kujutatud riigilipud.

Sel aastakümnel tekib Germanol kihk disainida prille enda nime alt. Esimene “linnuke” on enneolematult kerge ja painduv raam, mis kasutab 8mm paksust atsetaati – siit saab alguse kollektsioon “i leggeri” ehk “kerge”. Germano märgistab prillid initsiaalidega: GG.

Koostöös Mazzucchelli atsetaadivabrikuga luuakse ka tollal šokeerivalt punane kilpkonnamustriline plastik prillide valmistamiseks. Peagi kutsutakse seda Itaalias “Gambini kilpkonnaks”. Arvestades, et Itaalia oli tol ajal Vana Maailma riikide seas pigem konservatiivse prillieelistusega ning moe järgimine prillide osas oli alles uudne ning jõudu kogumas, oli punane värvivalik Gambini jaoks tohutu risk, mis aga end täielikult ära tasus.

 

1970ndate lõpus loob Germano erilise naistele suunatud seeria, mis on väga naiselik ja taas üllatavalt uuenduslik. Läbipaistev atsetaat, erivärvilised detailid ja Swarovski kristallid: sündinud on Divina seeria. Laineid lööb ka lõbus Mascherine: päevitamiseks loodud prillid, mis on valmistatud ühest tükist värvilisest plastikust ja kaitsevad ka UV-kiirte eest.

80ndatel loob Gambini midagi noortele: plastiku ja metalli koosmõjul valmib seeria Variety.

Aastani 2011, mil Germano ootamatult suri, oli ta ettevõttes juhtival positsioonil ning jätkas kollektsioonide i leggeri ja Cristalli disainimist. Peale Germani surma võttis ettevõtte juhtimise üle tema tütar Paola.

Täna järgib Germano Gambini prilliäri endiselt asutaja põhimõtteid. Kõik Gambini prillid toodetakse kõrgeima kvaliteediga ja Itaalia parimate meistrite poolt.

 

 

 

VIUUs on lai valik Gambini prille seeriatest i leggeri ning Cristalli. Tänini toodetav i leggeri ehk kergekaaluline seeria on innovaatiline 100% biolaguneva plastiku kasutamise poolest. Cristalli on omamoodi järeltulija Gambini loodud Divina kollektsioonile, kasutades naiselikke prillivorme, põnevaid värve ja Swarovski kristalle. Gambini ise on nimetanud Divinat kõige ilusamaks kollektsiooniks, mille ta loonud on. 

Vaata VIUU valikut GG prillidest SIIN või tule meile külla Telliskivi 60 ON-hoonesse!

 

 

Fotod: tootja